Na czym polega drukowanie na szkle?

Ze szkłem można robić dużo różnych rzeczy. Najczęściej wstawia się je w jakieś ramy albo kształtuje się z niego naczynia. Można je jednak wykorzystywać także do tego, aby wykonywać na nich różnego rodzaju nadruki. Takie działanie ma przede wszystkim charakter dekoracyjny. Dzięki niemu możliwe jest spersonalizowanie szklanych produktów i nadanie im niepowtarzalnego charakteru.

Jak wygląda skład materiałów do druku?

Jednym z kluczy do sukcesu w przypadku druku jest odpowiednie przygotowanie materiałów. Na czym dokładnie polega ich skład i o czym koniecznie trzeba w tym przypadku pamiętać? Jakie etapy są absolutnie kluczowe, aby efekt spełniał założenia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Która metoda nadruku na odzieży będzie najtrwalsza?

Druk na różnego rodzaju odzieży pozwala nadać jej nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także doskonale sprawdza się jako skuteczna reklama. W celu jego wykonania stosowane są różne techniki drukarskie. Jedną z nich jest druk sublimacyjny, który znajduje się na czele najtrwalszych sposobów znakowania odzieży. Wyjaśniamy, czym jest druk sublimacyjny oraz jakie są jego najważniejsze zalety.

Jakie techniki wykorzystuje się do nadruków na gadżetach?

Gadżety reklamowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością, gdyż stanowią doskonały nośnik, pozwalający na wprowadzenie nazwy oraz logo firmy w przestrzeń publiczną. Dzięki nim szybciej i łatwiej trafisz do potencjalnego klienta, a także zaprezentujesz swoje produkty. Do najczęściej wykorzystywanych technik wykonywania nadruków na gadżetach należy sitodruk, folia flex druk, flex-flock oraz sublimacja. Przeczytaj, dlaczego ostatnia z wymienionych technik sprawdza się najlepiej.

Na jakim tworzywie można wykonać nadruki?

Personalizowane prezenty pozwalają na obdarowanie bliskiej osoby czymś wyjątkowym. Niezwykle popularne są upominki, na których wygrawerowane są napisy lub grafiki nawiązujące do konkretnej okazji. Mowa tutaj nie tylko o biżuterii, ale również o szkle, laminatach czy o metalu. Ciekawym pomysłem na prezent są również ubrania, na których wykonany został dobrej jakości nadruk. Mogą to być na przykład koszulki, na których drukowane są grafiki lub napisy metodą sublimacji. Na jakim tworzywie można wykonywać takie nadruki?

Jakimi metodami można uszlachetnić druk?

Branża poligraficzna prężnie się rozwija, oferując nowe techniki uszlachetniania wydruków. Dzięki nim materiały drukowane cechują się nie tylko estetycznym wyglądem, ale także zyskują większą trwałość i są odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wyjaśniamy, jakie techniki stosowane są najczęściej w celu uszlachetniania druku.